Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla pracodawców i przedsiębiorców » Bon stażowy

Bon stażowy

Adresowany jest do osób bezrobotnych, które nie przekroczyły 30 roku życia. To gwarancja skierowania do odbycia stażu u pracodawcy wskazanego przez bezrobotnego na okres 6 miesięcy pod warunkiem że pracodawca zobowiąże się do dalszego jego zatrudnienia przez kolejne 6 miesięcy. Za spełnienie tego zobowiązania otrzyma z urzędu pracy premię w wysokości 1.500 zł. zgodnie z art. 66l. ust. 4 ustawy.

 

Premia wypłacona pracodawcy prowadzącemu działalność gospodarczą w rozumieniu prawa konkurencji UE stanowi pomoc de minimis.

 

Bon stażowy może otrzymać zarejestrowana osoba bezrobotna która:
•     nie ukończyła 30 roku życia
•    złożyła wniosek o przyznanie bonu stażowego
•    znalazła pracodawcę do realizacji tego bonu

 

przyznanie bonu następuje na podstawie ustaleń indywidualnego planu działania. Długość trwania stażu realizowanego w ramach bonu stażowego przewidziana jest na 6 miesięcy, staż ten nie może trwać ani krócej, ani dłużej.

 

W ramach bonu stażowego starosta finansuje:
- koszty przejazdu do i z miejsca odbywania stażu – w formie ryczałtu do wysokości 600 zł., wypłaconego bezrobotnemu w miesięcznych transzach w wysokości do 100 zł. łącznie ze stypendium.
- koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych.

 

Podstawa prawna:
Art. 66l ustawy z 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 674 ze zm., w brzmieniu obowiązującym od 27 maja 2014r.).

 

Dodatkowych informacji udziela Anna Kownacka pok nr 7, tel. 862789522

Autor: Agencja Interaktywna Hulio
Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2014-10-02 12:23:53)
Zredagowana przez: Krzysztof Paszko (2015-02-05 09:49:04)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupkolno.pl/strona/bon-sta%C5%BCowy/180