Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Zapotrzebowanie na środki KFS na 2018 rok

Zapotrzebowanie na środki KFS na 2018 rok

Powiatowy Urząd Pracy w Kolnie uprzejmie informuje, że  istnieje możliwość sfinansowania   szkoleń pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Priorytety wydatkowania środków KFS na rok 2018 to:

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych (w powiecie kolneńskim: kierowcy autobusów, samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pielęgniarki i położne, robotnicy budowlani, technicy mechanicy)
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą dokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

 

Środki KFS przyznane pracodawcom na podstawie umowy zawartej ze starostą (dyrektorem powiatowego urzędu pracy), stanowią pomoc de minimis.


W ramach KFS możliwe jest sfinansowanie:
- do 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
- do 100% kosztów kształcenia ustawicznego – jeśli wnioskodawca   jest mikroprzedsiębiorcą,  nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika

W związku z koniecznością oszacowania kwoty środków finansowych przeznaczonych na szkolenia pracowników i pracodawców z terenu powiatu kolneńskiego prosimy o zgłaszanie  potrzeb w tym zakresie wg wzoru będącego załącznikiem do niniejszego pisma do dnia 27 listopada 2016r.

 

Bliższych informacji udziela  specjalista do spraw rozwoju zawodowego - Hanna Kowalczyk tel.86 278 95 18.   

Aktualność dodana przez: Bartosz Kokoszko (2017-11-24 11:05:17)
Data wydarzenia : 2017-11-20
Data publikacji : 2017-11-20

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument docx Ankieta badająca zapotrzebowanie na środki KFS (.docx 16.76kB) 2017-11-24 16.76kB Plik: Ankieta badająca zapotrzebowanie na środki KFS.docx (16.76kB)POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupkolno.pl/wydarzenie/119/zapotrzebowanie-na-srodki-kfs-na-2018-rok